Hae
Big mamas home

Näin stailasin asun lanseeraustilaisuuteen

Hei ihana! 💖 Nämä asukuvat on otettu jo alkusyksystä, mutta ne ovat jääneet odottamaan vuoroaan. Halusin kuitenkin ehdottomasti julkaista nämä. Asu herätti Instagarmissa kysymyksiä, joten haluan laittaa sen talteen myös tänne blogiin.

Olin syksyllä ihan uskomattoman upeassa tilaisuudessa, johon pukeuduin tähän kyseiseen asuun. Otin Katrin itselleni aveciksi ja napattiin yhdessä asukuvat ennen tilaisuutta. Tämä asu sopisi mielestäni hyvin myös pikkujouluihin, joten siinä mielessä nämä kuvat tulevat juuri sopivaan aikaan. Onko siellä jo pikkujoulupippaloita sovittuna?

 

 

Liehuva paita ja keinonahkahousut

Paita on jo useamman vuoden vanha ja olen puketunut siihen muun muassa minun ja Toten ensitreffeille. Tämä paita on myös sellainen, että se meinaa herkästi unohtua ja jäädä kaappiin, mutta aina kun puen sen, fiilis on tosi hyvä. Se tuntuu päällä tosi kivalta ja kevyeltä. Se on myös malliltaan sellainen, että olo on siinä hyvä ja turvallinen. Eli tämän voi pukea huoletta päälle myös silloin, kun sattuu olemaan huono päivä oman kehosuhteen kanssa.

Housut on saatu aiemman yhteistyön yhteydessä pitkäaikaiselta kumppaniltani Ulla Popkenilta (mainos*). Ne on tosi kivat, paksut keinonahkahousut, jotka valitsin viimeksi viime viikonlopun pikkujouluihin.

 

 

Päivän asu

Paita / H&M

Housut / ULLA POPKEN (saatu/mainos*)

Kengät / ULLA POPKEN (saatu/mainos*)

Laukku / SECOND HAND

Korvakorut / SOLA VISUALS

 

 

Tämä on oma asuni tilaisuuksiin, joihin tarvitsee laittaa jotain siistimpää päälle. Asu tuntuu päällä riittävän rennolta ja näyttää ulospäin hyvältä. Nuo hopeiset kengät ovat todellinen loppusilaus asulle.

Mitä pidit tästä asusta?

-Jenni

 

KUVAT: Katri Konderla / EDITOINTI: Minä

 

Seuraa minua: Instagram / Facebook / Tiktok / YouTube

Podcast: Kaverin kanssa

LUE MYÖS

Valkoinen pooloneule ja luminen maisema

Neulemekko ja kangastakki yhdessä

 

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *