Hae
Big mamas home

Näin yhdistät rennon t-paidan ja maxi-hameen

Pitkästä aikaa uusi asupostaus! Meillä ehti tulla melkein vuoden tauko yhteisistä kuvauksista Katrin kanssa – edellisen kerran kuvasimme nimittäin viime marraskuussa. Hupsista! Oli joka tapauksessa ihana kuvata pitkästä aikaa yhdessä ja nyt minulla on muutamat kuvat esiteltävänä teille.

Vaikka me kuvataankin Katrin kanssa yhtenä päivänä useampia asuja, yritän aina miettiä sellaisia kokonaisuuksia, joita käyttäisin muutenkin arjessa. Näissä kuvissa näkyvä yhdistelmä on ollut yksi loppukesän käytetyimpiä: rento paita ja hame.

 

 

Tämä asu sopii hyvin näihin syyskuun päiviin, kun ilma on vielä lämmin. Olen käyttänyt tätä hametta kesälläkin eri yläosien parina, mutta paidan helman croppaan mieluiten vyötärölle – kuten kunnon milleniaalin kuuluu. Tällä kertaa solmin paidan eteen, kun normaalisti teen selkäpuolelle ponnarin avulla huomaamattoman solmun.

T-paita on vuoden tai kahden takainen Vinted-löytö. Tykkään siitä valtavasti ja se on yksi kaappini käytetyimpiä paitoja. Yleensä yhdistän sen legginsseihin, vaikka pitäisi valita useamminkin jotain muuta kuin se helpoin mutsiuniformu.

Hame on saatu osana aiempaa pitkäaikaisen kumppanini Ulla Popkenin yhteistyötä (mainos*) ja se on ollut ihana hame näin kesällä. Rakastan helman kuviointia ja tupsuja kiristysnauhojen päässä. Se on kiva boheemi yksityiskohta. Hame on osittain kerrostettu, jolloin siitä ei varmasti näy läpi mitään, mitä ei pitäisi.

 

 

Päivän asu

Paita / SECOND HAND

Hame / ULLA POPKEN (mainos/saatu*)

Kengät / SECOND HAND

Käsilaukku / NEXT

Korvakorut / SMILING DESIGN (uniikkikappaleet)

 

 

Olipa ihana jakaa pitkästä aikaa asuinspiraatiota täällä blogin puolella. 💖 Vaikka mun koko on muuttunut paljon viimeisten vuosien aikana, haluan silti jakaa pukeutumiseen liittyvää sisältöä. Koska meidän ei tarvitse mahtua vaatteisiin, vaatteiden kuuluu mahtua meille.

Ihanaa syyskuun jatkoa. Onko asu sun mielestä hitti vai huti?

KUVAT: Katri Konderla / EDITOINTI: Minä

 

Seuraa minua: Instagram / Facebook / Tiktok / YouTube

Podcast: Kaverin kanssa

LUE MYÖS

Viininpunainen väripilkku muuten neutraalissa asussa

Miten stailasin siistin villakangastakin ja rennon college-puseron

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *