Hae
Big mamas home
Kaupallinen yhteistyö

Nahkatakki ja raidallinen neule

Kaupallinen yhteistyö: Ellos
*Sisältää mainoslinkkejä

Alkuun huomio. Olen ostanut postauksen tuotteet omalla rahalla, mutta koska minulla on meneillään kamppanja Elloksen kanssa, niin merkitsen myös tämän postauksen yhteistyöksi.

Tänään ollut aivan mielettömän ihana ja lämmin kevätpäivä. Olen ollut tänään liikenteessä pelkässä mekossa ja syönyt jäätelöä ulkona. On myös ihanaa, kun vauvaa ei tarvitse pukea haalareihin, kun lähdetään ulos. Rakastan toukokuuta. Olen tullut siihen tulokseen, että se on lempi kuukauteni. Luonto herää eloon, ilmat lämpenevät, kaikki kivat asiat ovat vielä edessä. Ei tästä voi olla tykkäämättä.

 

Nahkatakki / Only Carmakoma*

Neule / Kaffe curve*

Housut / Nosh saatu*

Laukku / H&M

Kengät / Buffalo second hand

Korvakorut / Kaiko

Ihan lähipäivinä on ollut myös viileämpiä päiviä, jolloin paksu puuvillasekoite neule ja nahkatakki ovat olleet aivan passeli valinta. Ostin tuon neuleen jonkin aikaa sitten Ellokselta ja se on ollut todella kiva. Pidän sen väristä, ruskeasta raidasta ja hyvin vaalean beigestä pohjasta, joka on pehmeämpi kuin perus musta-valkoinen raita. Neuleen pituus on kiva ja hihat ovat aivan ihanat. Tämä menee juuri sopivasti nahkatakin alle, eikä jää kinnaamaan esimerkiksi käsivarsista tai hartioista. Täydellienn viileämpien päivien vaate.

Käyttämällä koodia JENNITOU24 saat Elloksella alennusta 33 % kalleimmasta tuotteesta ja 5 % lisäprosenttia jo alennetusta tuotteesta.

Pidän tosi paljon tästä koko yhdistelmästä. Noshin culottes-housut ovat samaan aikaan super rennot ja kuitenkin siistit. Korvakorut tuovat väriä koko asuun. Ne ovat ihanan pirteät ja piristävät asua kuin asua.

Nämä kuvat on ottanut ystäväni Hanna ja ne ovat ihanat. Oli todella kivaa vaihtelua käydä kuvaamassa kimpassa. Meillä on Katrin kanssa todella hyvät rutiinit, mutta tämäkin oli tosi kivaa. Itselläni on ainakin krooninen sisällöntarve, joten kuvauskavereita ei ole liikaa.

-Jenni

 

KUVAT: Hanna Poikkilehto / EDITOINTI: Minä

 

Seuraa minua: Instagram / Facebook / Tiktok

Muut tilini: @bmhinterior / @elise_visuals / @plustyylit

LUE MYÖS

Kevätasu pluskoossa

Kun tunsin itseniseksikkääksi

Vihreä neuletakki ja kellohame

Neuleliivillä lämpöä mekon kanssa

Väriä elämään ja mukavimmat housut

Kaupallinen yhteistyö: Ellos

2 kommenttia

  1. Janna kirjoitti:

    Mahtuuko toi takki sulle kiinni vai pidätkö vaan auki aina? Mietin siis siksi, kun itse tilasin samanlaisen ja omasta koosta takki oli aivan liian piukea kun laittoi vetoketjun kiinni. Seuraava koko taas oli aivan liian iso,varsinkin hihat oli naurettavan pitkät. Harmittaa kun takki on auki tosi kivannäköinen mutta mietin tuleeko sitä sitten käytettyä sellaisenaan.

    • Jenni - BMH kirjoitti:

      Hei. Mulla takki menee kiinni. Kuvissa se on yleensä auki ihan vain esteettisistä syistä.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *